Medika dobila Erazmus povelju

“Medika” dobila Erazmus povelju

Izvršna agencija za obrazovanje, audiovizuelne sadržaje i kulturu Evropske komisije (EACEA) dodelila je Visokoj zdravstvenoj školi strukovnih studija “Medika” Erazmus povelju za visoko obrazovanje (Erasmus Charter for Higher Education 2021-2027) čime je odato priznanje za kvalitetan rad u oblasti internacionalizacije.

Erazmus povelja za visoko obrazovanje je dokument na osnovu koga Evropska komisija visokoškolskim ustanovama dodeljuje akreditaciju sa kojom mogu da konkurišu i učestvuju u projektima Erazmus+ programa, kroz koje se finansiraju projekti iz oblasti obrazovanja, mladih i sporta.  Ovom poveljom su precizirani i definisani osnovni principi rada, koji se moraju poštovati u procesima realizacije projekata.

Sticanjem Erazmus povelje za period od 2021. do 2027. godine Visoka zdravstvena škola strukovnih studija “Medika” može da učestvuje u evropskoj i međunarodnoj saradnji u okviru Erazmus+ programa.

Erazmus povelju možete pogledati ovde: https://medika.edu.rs/wp-content/uploads/2022/01/erasmus-2.pdf